OGS Sistemi Nasıl Çalışır, OGS Sistemi Çalışma Prensibi

ogs sistemleri

otomatik geciş sistemleri

OGS Sistemi çalışma prensibi; Otopark alanlarındaki giriş çıkışlarda yer alan bariyer veya her türlü otomatik kapılara RFID antenler entegre edilerek bu antenleri de panellerle haberleştirmek suretiyle PC sunucuya yüklenecek programın giriş ve çıkış bilgilerini toplaması ve geçişe yetkisi olan araçların içeriye alınması esasına dayanır. 

Araçların ön camlarına yerleştirilecek olan RFID Elektronik etiketler sayesinde, OGS sisteminin aracı tanımasını ve hangi araç olduğunu programdan sorgulayarak yetkisi var ise geçiş yapmasını sağlamaktadır. 

Elektronik taglar sürekli araç üzerinde yer alacağı için kaybolma veya unutulma gibi sorunlarda oradan kalkacaktır. 


Diğer bir deyişle OGS Sistemleri; Otopark veya site girişlerine ekibimiz tarafından ölçümleri yapılarak yerleştirilen OGS antenleri, araçların giriş yönlerine göre hareketlerini algılayıp ana OGS Kontrol Panelinden bilgisayara araç bilgilerini gönderir. OGS Yazılımı gelen aracın şifrelenmiş plaka bilgilerini alarak izin mekanizmasını çalıştırır. İzni olan araç için kapıya açma sinyali gönderilir veya izinsiz bir araç ise güvenlik görevlisine uyarı mesajı yansıtılır.

İstendiği takdirde otopark giriş ve çıkış kapılarına eklenecek alternatif otomasyonlar ve trafik ışıklandırmalarıyla araç geçiş güzergahını kontrol altına alınarak trafik akışını da düzenleyebiliriz. ( Karşıdan gelen araç ve kırmızı ışık - Geçiş serbest yeşil ışık ). Böylece karmaşıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. OGS Sistemleri ilerleyen süreçlerde başka sistemlere de entegre bir şekilde çalışmasına devam edebilir. 

OGS Sistemleri Ücretsiz Keşif ve Her Türlü Sorularınız için bizi arayın
Bizi 0 (0212) 210 80 30 nolu telefondan arayarak yada bilgi@parmatek.com mail adresimize iletişim bilgilerinizi göndererek, Ücretsiz Keşif ve Projelendirme talebinde bulunabilir; Size özel Fiyat Teklifimizi öğrenebilirsiniz. 

Parmatek

PARMATEK TURNİKE SİSTEMLERİ ve BARİYER SİSTEMLERİ Piyasadaki deneyimlerini ve tecrübelerini aralıksız şekilde müşterilerine sunmakta AR-GE çalışmaları ile sektöre sürekli yenilikler katmaktadır.

Bize Ulaşın

Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:6 No:507 Okmeydanı Şişli / İSTANBUL

0212 210 80 30

bilgi@parmatek.com

Parmatek Geçiş ve Güvenlik Konrol Sistemleri | 2016 ©